top of page

מחלות אוטואימוניות והמעי הדליף: 

מחלות אוטואימוניות הן קבוצת מחלות שבהן מערכת החיסון של הגוף תוקפת את הרקמות של הגוף. בשנים האחרונות חוקרים את הקשר בין מחלות אוטואימוניות ומצב מערכת העיכול. אחד המצבים שחשוד כגורם להופעת המחלה האוטואימונית הוא מצב של מעי דליף (Leaky Gut) 

במצב תקין, קירות המעי הם עבים ואטומים, והם מונעים מחומרים לא רצויים לצאת מהמעי הגס. במעי דליף מערכת העיכול אינה מתפקדת כהלכה והיא מאפשרת דליפת חומרים מהמעי הגס לזרם הדם ולשאר הגוף. הריריות של מערכת העיכול נמצאות במגע ישיר עם חומרי המזון, חיידקים וחומרים רעילים, וכמובן עם  מערכת החיסון

במחלות אוטואימוניות שונות, המערכת החיסונית יכולה לזהות בטעות את רקמות מערכת העיכול כאוויבים ולהתקומם כנגדן, מה שגורם לפגיעה בתפקודן התקין

אורגניזמים שונים יכולים לגרום לתקלות בתפקוד הזה, כולל מזון לא מתאים, חומרים מזיקים, תרופות, סטרס ועוד. במצב של מעי דליף, החומרים המזיקים יכולים לדלוף דרך המעי הגס למערכת הדם ולהשפיע על מערכת החיסון ושאר איברי הגוף. כתוצאה מכך, יתכן וימצאו תסמינים והשפעות בריאותיות שונות כמו גירויים עוריים, בעיות עיכול, חוסר אנרגיה, תסמינים נפשיים ועוד

תזונה לא מאוזנת, ניהול מתחים (רמות סטרס גבוהות עשויות לגרום לשחיקה של קירות המעי ולפגיעה בתפקודם התקין. מצב הפלורה של המעיים וחוסר בחיידקים טובים או שיבוש והפרת האיזון בחיידקי המעי הטבעיים עקב מחזורים רבים מדי של אנטיביוטיקה , תרופות אנטי-דלקתיות, או תרופות המשפיעות על מערכת החיסון יכולות לגרום למעי להפוך לדליף
 

טיפול בגורמים למחלות האוטואימוניות חייב לכלול ריפוי של רירית המעי ובהחזרת תפקוד תקין למערכת העיכול. על מנת לסגור את החורים  ולשפר את רירית המעי, ישנם מספר דברים שיש לשים אליהם לב

  • שינויים בתזונה: תזונה מאוזנת ובריאה תורמת לחיזוק ושיפור מערכת העיכול. מומלץ לצרוך מזון טבעי, שלם ומגוון, המכיל ירקות ופירות, חלבונים איכותיים, שומן בריא ופחמימות מסוימות שאינן גורמות לנזק לרירית המעי. חשוב להוריד דגנים וקטניות עד שהרירית נרפאת. יש להימנע לחלוטין ממזון מעובד, חומרים משמרים ותוספי מאכל מזיקים.

  • ניהול רמות הסטרס: ניהול יעיל של רמות הסטרס עשוי לסייע בתהליך השיקום והתיקון.

  • שימוש בתוספי תזונה: ישנם רכיבים המסייעים בחיזוק ובשיפור רירית המעי, כמו חומצות שומן חיוניות (כמו אומגה-3), וחומצות אמינו, פרוביוטיקה (חיידקים טובים), וצמחים מרגיעים כמו אלוורה, קמומיל, ליקוריץ' ומרווה.

  • בקליניקה אני מצרפת לכל אלה שימוש ברפואת ביופידבק והומאופתיה לריפוי ושיקום רירית מערכת העיכול, סילוק חיידקים ופרזיטים, וחיזוק מערכת החיסון שמאיצים את תהליך השיקום ואת יכולתו של הגוף לשקם את עצמו

יש להתייעץ עם מטפל מומחה בשיקום מעי דליף כדי לקבל הנחיות והמלצות אישיות המתאימות לך.

טיפול באלרגיות וברגישויות למזון וחומרים שונים:  


כשאני באה לטפל באלרגיות , חשוב להבדיל בין אלרגיות לחומר חיצוני, שהגוף מגיב אליו עם מעורבות של מערכת החיסון כולה,  ובין רגישות למזון שנובעת בדכ מחסר באנזימים המשפיעים על היכולת של הגוף לעכל מזון מסוים. בטיפול במכשיר אני מטפלת בצורה שונה באלרגיות בהן מעורבת מערכת החיסון ובאופן שונה ברגישויות למזון או לחומרים שונים. 


הטיפול יעשה בשתיים או שלוש פגישות ולפעמים ידרש גם ניקוי של מערכות הגוף השונות, על ידי תוכניות ניקוי של הכבד, הכליות ומערכת העיכול. 
פעמים רבות יש קשר הדוק בין האלרגיות שאנו חווים למצב מערכת העיכול ,לעור, לדלקות אוזניים, למחלות דרכי הנשימה ואפילו לרגשות ולחרדות שלנו. המצב יכול להתבטא אפילו במערכות אחרות שלכאורה אינן נראות קשורות כמו מערכת כלי הדם והלב, הגדילה שלנו וההתפתחות והמצב הרגשי.  
לפעמים הגוף כביכול אינו מראה את האלרגיה, אבל כשהאדם לא יצרוך את המוצר הזה, לתקופה מסוימת של ניקוי, כמו שעושים בדיאטות אלימינציה שונות, ופתאם יחזור לאכול ממנו, תתפתח תגובה אלרגית חריפה. זה לא אומר שפתאם הוא נהיה אלרגי , אלא שבגלל החשיפה התמידית למזון הזה כמו שרואים פעמים רבות בחלב או ביצים, סויה, או גלוטן שנמצאים ברבים מהמוצרים שאנו צורכים ביום יום , הגוף לא יכול היה לפתח את התגובה החזקה. זה לא אומר שהיא לא היתה קיימת כל הזמן הזה בתוכו. ולא אומר שהיא לא פגעה בו. לכן חשוב להתייחס לכל זה בטיפול , ולעזור לגוף לקבל את החומרים הזרים הללו בלי להתייחס אליהם בתגובה קיצונית וכאויבי המערכת וסכנת חיים. ​

לפעמים הגורמים לאלרגיות הם דווקא רגשיים.  כלומר, מצב רגשי שנחווה על ידי הגוף והאדם כמשהו מאד משמעותי ומאיים, מטביע בנו חותם חזק כל כך כך שאם באותו זמן נחשפנו גם לחומר כלשהוא, התת מודע שלנו יחבר את האירועים יחד וכדי להגן עלינו הוא יפתח את האלרגיה. במטרה שהמנעות מאותו חומר כנחווה אז כמאיים, תמנע מאיתנו גם את החוויה הרגשית שנחוותה באותו רגע. לכן, הטיפול באלרגיה במצב כזה חייבת לכלול "תיקון " של המצב הרגשי , ורק אז נוכל באמת לטפל באלרגיה.

בקליניקה אני משלבת טיפול ביופידבק שמטפל נקודתית בכל אלרגיה ורגישות בנפרד, ומוסיפה את כוחה המדהים של התזונה וההומאופתיה על מנת לתמוך באדם בשלמותו. השילוב עובד מצוין והאלרגיות נעלמות והגוף נרגע מהאיום שהוא נחשף אליו כל פעם מחדש. למעשה, הגוף אינו מתייחס יותר לגורמים תמימים כמשהו שמאיים עליו, וניתן לחיות באיכות חיים טובה יותר ושקט נפשי ופיזי. ולפעמים דווקא הטיפול באלרגיות מאפשר לרפא לעומק מחלות אחרות שלא חשבנו בכלל שהן קשורות. 

ניקוי רעלים וההשלכות שלו 

נושא שאני נתקלת בו הרבה בקליניקה הוא ניקוי רעלים. זה תחום שפורח מאד בשנים האחרונות ואני רוצה להסביר כמה חשוב לעשות ניקוי רעלים בצורה נכונה ולהיות ערים לכך שאם הוא לא נעשה בצורה חכמה הוא יכול להזיק לגוף יותר ממה שהוא מועיל. ישנם כמה דברים שעליכם לשים לב אליהם, בניקוי רעלים: האם הגוף שלכם יכול כרגע לבצע ניקוי רעלים עמוק?האם הכבד , הכליות, מערכת הלימפה, מערכת העיכול מוכנים לניקוי? האם תוכלו להתמודד עם התופעות הפיזיות שיופיעו בניקוי? שלשולים? עצירות? בחילות? כאבי ראש בגלל גמילה מקפאין, ממאכלים מסוימים שהגוף מכור אליהם?

האם מישהו מהמלווים בתוכניות ניקוי הרעלים יודע מה קורה במערכות הניקוי של הגוף שלכם? האם הכבד שומני? האם הכליות מסננות כראוי? האם החלבונים והאנזימים שאמורים לפרק רעלים אכן עובדים כהלכה?

אני נתקלת בקליניקה לא מעט, במטופלים , שעשו תהליך של ניקוי רעלים (בקורס, באינטרנט, בקבוצת וואטאפ) מבלי שהמטפל, יהיה מודע באמת למצב הפיזי שלהם, ובעיקר ליכולות הפינוי של הגוף לרעלים. ישנם כאלה שאפילו לא לקחו מלווה , אלא קנו מדבקות, או קראו באיזה קבוצה על תהליך כזה ויישמו אותו לבד. והם מגיעים אלי אחכ עם תופעות שונות שקשורות לניקוי החלקי של הרעלים שבעצם מסתובבים עכשיו בגוף. 

הגוף שלנו חכם, והוא אוגר רעלים וחומרים שונים ברקמת השומן, בעיקר כדי שלא יפגעו בגוף, ובניקוי רעלים שבדכ מבוסס על מיצים, או שייקים, או אכילה מאד מצומצמת של אותם מרכיבים, או במקרים שיותר חזקים, בצומות, אנחנו בעצם מונעים מהגוף קלוריות והוא יתחיל לפרק את רקמת השומן ואיתה יפרק וישחרר גם את הרעלים שהיו אגורים בה. לפעמים שנים רבות. אותם רעלים צריכים עכשיו לצאת מהגוף. אז.....הגוף מגייס את איברי הניקוי. הכבד, הכליות, העור, הלימפה, והם יתחילו להפריש את הרעלים החוצה....אבל מה קורה אם האיברים הללו לא מתפקדים במלוא יכולתם? נוצרת בעצם הרעלה. עומס רעלים. שהגוף מטפל בהם כמיטב יכולתו אבל....לא תמיד הוא יכול.

אז אני לא נגד ניקוי רעלים, זהו כלי עוצמתי מאד לטיפול, אבל , בבקשה , תעשו אותו נכון.

מערך ההורמונים בגופינו

מערך ההורמונים בגופנו הוא מערכת מופלאה של חומרים שהגוף מפריש במערכת סבוכה של קולטנים וחומרים....שבעצם קובעים כל כך הרבה מישורים בחיינו שאנו אפילו לא מודעים אליהם. כשאני אומרת בעיות הורמונליות רובנו חושבים על מערכת הרביה אצל האישה (רחם ושחלות) אבל, אני אפרט כאן חלק מהבעיות ההורמונליות שיכולות לגרום ל:
סכרת (לבלב), השמנה (חוסר איזון ותת פעילות של בלוטת התריס), בעיות בחילוף חומרים (חלבונים, שומנים), תפקודי כליות, מצב המערכת החיסונית שלנו (הפרשת נוגדי דלקת, איזון משק המלחים), ויסות לחץ הדם , מצב הרוח שלנו, התגובה לכאב , בעיות עור...ועוד....

כל הנושא ההורמונלי היה מרתק בעיני בתואר השני שלי במדעי הרפואה ואת עבודת המחקר של התואר עשיתי על הורמון הגדילה והשפעתו במחלות כמו: השמנת יתר , אנורקסיה נרווזה, וצליאק.

הורמונים הם חומרים שמופרשים מבלוטות בגופינו. החומרים יכולים להיות בכמויות מזעריות מאד ולמרות גודלם וכמותם הן משפיעים כמעט על כל מערכת בגופינו:
תפקודי הכליות, האשכים, רחם ושחלות בנשים, הנקה, יתר לחץ דם, הלבלב, סטרס, רמות אדרנלין וקורטיזול, ומה לא.... למעשה, אין מערכת בגופינו שאינה מושפעת בדרך זו או אחרת מהמאזן ההורמונלי.

למעשה המערכת ההורמונלית עובדת בשיתוף פעולה עם מערכת העצבים והמערכת החיסונית שלנו. כל הורמון מופרש מהבלוטה שאחראית לייצר אותו לזרם הדם ומתחיל לטייל בגוף למקום שהוא מיועד לו. בתאים , באיברים ישנם קולטנים מיוחדים שמחכים לחומר הזה וכשהוא מגיע ונקשר אליהם מתחילה שרשרת של תגובות בין תאיות.....בצורה כזו הגוף שלנו שומר על עצמו, מפעיל את המערכות שלו ומכבה אותן לפי הצורך, ובעצם חי. בלי הורמונים, אין חיים.

אז, היום רציתי שתבינו קצת יותר מה אני עושה....כהומאופתית....ההתייחסות לכל המערך האנדוקריני (הורמונלי ) שונה לגמרי כי אני מטפלת באדם ולא במחלה....אבל כמובן שאני מתייחסת לכל המערכות בגוף, מתוך הבנה מעמיקה שלהן, מתוך הכרות עם התופעות שיכולות להופיע בעקבות חוסר איזון הורמונלי, מתוך הסתכלות שלמה , על הגוף שלנו, על המורכבות שלו, על היותו מערכת מדהימה של תגובות וקשרים וחומרים....ובמיוחד יכולות ריפוי שאין להן גבול. ההומאופתיה רק עוזרת לגוף לאזן את עצמו מחדש , אחרי שהוא יצא מאיזון....וזה בעצם כל הסיפור :)

דוגמא קטנה מהקליניקה: אחד מהמטופלים שלי הגיע בשביל לטפל בבעיה של תת פעילות של בלוטת המגן (התריס) שלו שגרמה לו למצבי רוח, השמנה, חוסר יכולת לתפקד ונדודי שינה. זהו מצב תורשתי אצלו במשפחה, וכל התופעות הללו הפריעו לו מאד והוא לא רצה להתחיל טיפול בתרופות. התחלנו טיפול ברמדי הומאופתית שנקראת BROM (זהו מינרל) ולמעשה מהר מאד הוא התחיל להרגיש טוב יותר, או במילותיו שלו: "וואו....חזרתי לעצמי, אני כבר יכול לתפקד יום שלם בלי להתמוטט כבר בצהריים, ישן טוב יותר בלילה, והתחלתי אפילו לרדת חזרה במשקל, ואפילו התוצאות של הבדיקות שלי חזרו לנורמה"

הומאופתיה ונזקי חיסונים

לפי ההומאופתיה, חיסון מהווה נתינה של חומר מסוים לאוכלוסיה שלמה ללא אבחנה מבדלת. גירוי כזה מגורם חיצוני  יכול לגרום להופעת מחלה בשל שינוי במנגנון ההגנה של הגוף. הגוף יכול להגיב בכמה דרכים לאחר קבלת חיסון:

ללא תגובה כלשהיא: יכולה להראות שהמערכת שמגינה על הגוף בריאה ביותר אבל גם ההיפך, שהיא כל כך חלשה שאינה יכולה להגיב לפעולה שעשה החיסון.

תגובה עדינה כמו דלקת מקומית שתתפתח בעקבות חיסון תראה כי מנגנון ההגנה של הגוף חלש והתגובה תמשך זמן רב או תהפוך לכרונית.

תגובה חזקה יותר לחיסון עם חום וחולשה תראה כי התגובה של מערכת ההגנה של הגוף בריאה ומסוגלת להדוף השפעות זרות. חשוב לדעת כי במקרים כאלה יתכן והחיסון לא יהיה אפקטיבי.

תגובה מערכתית קשה עם סיבוכים היא המקרה הגרוע ביותר של תגובה לחיסונים ויכולה להיות חמורה ומתמשכת. מקרים כאלו מפורטים באתר של אגודת חסון.

ברוב המקרים , קשה מאד להוכיח את הקשר בין החיסון לפריצה המחלה, ולכן המערכת הרפואית אינה מכירה בנפגעי חיסונים ואינה יודעת כיצד לתקן את הנזק שנגרם. בקליניקות ההומאופתיות, המטפלים רואים הרבה מקרים של הופעת מחלות אצל אנשים שהיו בריאים לחלוטין לפני החיסון.

בדרך כלל הטיפול ההומאופתי ינתן כרגיל והמטופל יקבל רמדי מדויקת למצבו , אך לעיתים בשל החיסון , לא ניתן יהיה לטפל במקרה עד שלא ניתן משהו ש"ינקה" את השפעתו המזיקה של החיסון. לפעמים הפגיעה בעקבות החיסון אינה נובעת דווקא מגורם המחלה שהיה בחיסון (או חלק ממנו ) אלא דווקא מהחומרים המשמרים ששמים בחיסונים כדי שלא יתקלקלו.

אותם אנשים שרגישים לחדירה של גורם זר למערכת שלהם יגיבו לחיסון. הם יפתחו תגובה בהתאם לחוזקו של גופם והמערכת החיסונית שלו.

חשוב לבחון כל חיסון לגופו של עניין וחשוב במיוחד לא לחסן ילד אם בדיוק באותה תקופה חל שינוי משמעותי בחייו, כמו כניסה לגן חדש, הפסקת הנקה, החלפת דירה וכדומה.

ההומאופתיה פועלת יחד עם הגוף ומסוגלת בדרך עדינה לעזור גם בזמן מגיפות פעילות וגם לתיקון הנזק של החיסונים. יש כאלה שנפגעים כל כך קשה שלא ניתן לעזור לצערינו. אני  ממליצה לשקול כל חיסון ולא ללכת יחד עם העדר. יש חיסונים שחשובים ויש כאלה שפחות. העובדה שתינוקות בני יום מקבלים חיסונים במסות ולפעמים אפילו 15 חיסונים באותו יום…..משגעת. מצרפים כמה מחלות יחד ונותנים….יאללה…מטורף לגמרי. איך מערכת החיסון הלא שלמה והלא מושלמת עדיין של התינוק אמורה להתמודד עם כזה בום

חשוב גם לחסן רק כשהילד בריא, ואם אין לו נזלת יומיים זה לא אומר שהוא בריא,נכון? החיסונים מהוים שוק למערכת ,בין אם מדובר בוירוס עצמו אן בחומרי שימור שמוסיפים לחיסון כדי שלא יתקלקל.

הרפואה לא מתייחסת לזה. כי מה יגידו אחרי כל כל הרבה מליונים שהם טעו?ושחלק מהחיסונים לא נחוצים? זה נושא מאד רחב,מתאים להרצאה של למעלה משעה. לא אוכל להרחיב כאן את כל הנושא אך מה שחשוב לזכור זה לעשות שיעורי בית,לחשוב טוב טוב לפני שמחסנים,לא לחסן ילדים במשפחה שנפגעה מחיסון (מועדים לפורענות) ובטח לא לחסן בזמן מחלה או בשעת משבר רגשי

פרידות ואבל בראי ההומאופתיה 

רוצה לשתף אתכם היום בטיפול ההומאופתי, בפרידות עצב ודכאון. מטופלים מספרים לי על תחושות של עצב ודכאון שמלווים את חייהם, אחרי פרידה או מוות של אדם יקר, או אחרי גירושין. הפרידה קשה, והאדם נשאר תקוע עם הרגשות הללו במשך תקופה ארוכה, לפעמים גם שנים רבות. תחושת העצב והתקיעות מלווה את חייו, כולם ממשיכים בחייהם ורק הוא לא מצליח לצאת מהמקום הזה. בכל מקרה לא מצליח לבד....

אז אני רוצה לספר לכם שיש כמה רמדיס הומאופתיות מעולות למצב הזה, שמחזירות את היכולת להמשיך הלאה, לסגור את המקום הזה, להיפרד עד הסוף. זה לא אומר שנשכח את מי שאהבנו, אלא שנוכל לשים את הרגשות הללו, בצד, ולהמשיך הלאה בחיים. עצב מתמשך שכזה במשך שנים יכול להוביל למחלות קשות ואפילו סרטן. רואה מקרים כאלה בקליניקה, מרגישה את העצב הזה , עוד בדלת, כשהאדם נכנס. רואים שיושבת עליו אבן כבדה של כאב וסבל.

זה ברור למי שרואה אותו ומקרין לסביבה, גם אם הוא מנסה להראות שהכל כרגיל. אנשים רגישים כמוני, יכולים לקלוט את זה מקילומטר.

אז, אם אתם מכירים אנשים , חברים, מכרים, שתקועים בעבר, תספרו להם, שיש דרך טבעית לטפל בזה, בלי לחפור בפצעים עכשיו במשך שבועות, בעבודה עם הגוף ברמות האנרגטיות שלו ולרפא. לרפא את הלב השבור, את הכאב, ולאפשר צעידה קדימה לחיים יפים יותר, זה מגיע לכל אחד מאיתנו.

יום מעולה ובריאות שלמה, סנדרה

טיפול הומאופתי בדלקות גרון ושקדים (אדנואידים) מוגדלים

הגורמים לשקדים מוגדלים :

 השקדים (אדנואידים) הם רקמה לימפטית שהיא חלק ממערכת החיסון ותפקידה להלחם בזיהומים, וחיידקים ולמנוע מהם להכנס ולפגוע בגוף. יש לנו שני שקדים בגרון ושקד השלישי ממוקם מאחורי האף בחלק העליון של הלוע מעל לשקדים. ההתנפחות של השקדים היא תגובה טבעית בזמן מחלה כשהגוף נלחם בזיהום. לפעמים השקדים נשארים מוגדלים גם אחרי חלוף המחלה.

שקדים מוגדלים יכולים לחסום את המעברים ויכולים להפריע בבליעה ובמקרה של השקד השלישי אף להפריע לנשימה, יגרום לדלקות אוזניים, סינוסטיס, קשיי נשימה בשינה , הפסקות נשימה בשינה, נחירות רמות, נזלת  תמידית ואפילו יתבטא בהפרעות בבית הספר בגלל עייפות וקשיי נשימה בשינה.

 הטיפול הקונבנציונלי בשקדים מוגדלים ובדלקות גרון חוזרות הוא לרוב אנטיביוטי ואפילו כמניעה, לאורך תקופה ארוכה הילד יקבל טיפול יומיומי על מנת למנוע את החזרה של הדלקות.

 אם הבעיה הופכת לכרונית או פוגעת באיכות החיים של הילד בדרך כלל ימליצו לו על ניתוח לכריתת השקדים המוגדלים.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית. אחד ההורים רשאי ללוות את הילד לתוך חדר ניתוח עד שהילד נרדם. הסרת השקדים מתבצעת דרך הפה  כולל הניתוח להסרת שקד שלישי מוגדל. זאת בגלל המיקום של השקד השלישי. לאחר 

הניתוח הילד יושאר במנוחה בבית במשך כשלושה ימים. אחד הסיבוכים מהניתוח נדירים וכוללים דמם מהאף או מהפה ואז יש לחזור לבית החולים.

 

ההסתכלות ההומאופתית על דלקות גרון ושקדים מוגדלים:

לפי הראיה ההומאופתית לשקדים יש תפקיד בהגנה על הגוף מפני חדירת מזיקים לתוכו והבלוטות הללו מהוות קו ראשון בהגנה, ולכן לא מומלץ להוציא אותן. ילד או מבוגר שסובל מדלקות חוזרות ונישנות סובל ממערכת חיסונית חלשה יחסית. דווקא העובדה שהשקדים מגיבים למחלה מראה שהגוף עוד מנסה לעשות משהו ולתקוף את גורמי המחלה. בדרך כלל הטיפול ההומאופתי  יעזור לגוף לחזק את המערכת החיסונית, הגוף יתמודד טוב יותר עם מחלות, הבלוטות הללו לא ישארו מוגדלות כל הזמן, ולא יהיה צורך בניתוח או בהסרת השקדים.

העיקרון שעל פיו פועלת ההומאופתיה הוא חוק הדומה: חומר המסוגל לעורר באדם בריא את הסימנים של המחלה יכול לרפא אדם שחולה באותה מחלה. יש כיום למעשה כמה אלפי רמדיס שונות. מקור הרמדיס עצמן מהטבע ויש רמדיס שונות מעולם המינרלים, הצמחים ובעלי החיים.

הטיפול הומיאופתי מטפל באדם ולא במחלה ולכן כשהילד מגיע להומיאופת עם הוריו הוא ישאל אותם פרטים רבים לגבי התופעות שהילד מרגיש בלילה ועם קשיי הנשימה , תדירות הדלקות, האם הוא נוחר, קשיי בליעה….ועוד ובנוסף ישאל גם שאלות שנראות לא קשורות :  על האופי של הילד, השינה , התזונה וההנהגות שלו.

בתום האבחון , ההומיאופת בוחר עבור המטופל את הרמדי המתאימה לו.

אסטמה של העור, פריחות ותפרחות חיתולים

על פי ההומאופתיה הקלאסית מחלת עור היא סימן לכך שמנגנון ההגנה של הגוף פועל. מחלות מטבען , מתקדמות בסדר מסוים , מבחוץ פנימה לתוך הגוף. בהתחלה הגוף פוגע באיברים חשובים פחות ואם לא טיפלנו בבעיה הוא יעבור לאיברים חשובים יותר והמחלה תכנס פנימה. גם הריפוי מתקדם באותו אופן. מבפנים החוצה.

לדוגמא: אם בעבר סבלנו מפריחה על העור ואח"כ הופיעה אסטמה, ההומאופתיה מתייחסת לכך כאל מצב של דיכוי והכנסת המחלה פנימה לתוך הגוף. ריפוי יראה כיוון הפוך ועם העלמות האסטמה תופיע מחדש מחלת העור עד שתעלם לגמרי. זהו כיוון חיובי. לכן , לא רצוי להפריע למחלת עור אלא לטפל טיפול עמוק יותר בשורש הבעיה.  הגוף פשוט מראה לנו בעזרת הפריחה שיש בעיה שצריך לטפל זה.

טיפול סטרואידי באסטמה של העור או סבוריאה , או אפילו תפרחת חיתולים קשה, שהן בעיות עור נפוצות בתינוקות למשל, יכול ל"דחוף " את המחלה פנימה. בדרך כלל הפריחות מהוות סימן לבעיה פנימית יותר ו"העלמותן" בעקבות הסטרואידים לא פתרה את הבעיה. בטיפול הומאופתי שהוא הוליסטי יותר, מתייחסים כמובן למחלת העור אך בעיקר למצב הבריאות הפיזית והנפשית של המטופל.

לכן, רק לעיתים רחוקות ימליץ ההומאופת למרוח משהו על העור. אני ממליצה בדרך כלל בעור מגורה למרוח שמן קוקוס (רצוי מכבישה קרה ואורגני). הטיפול הכולל של הרמדי ירפא את העור ובעצם לא יהיה צורך למרוח דבר.

שתי תמיסות משמשות בהומאופתיה לטיפול בפציעות על העור:

קלנדולה- תמיסה זו משמשת לחיטוי והחלמה מהירה של פצעים, חתכים, כוויות קלות ואפילו פצעים שהזדהמו ומפרישים מוגלה. ניתן להשיג את התמיסה בבתי מרקחת הומאופתים או בצורת נוזל. ניתן למרוח או לטפטף מהנוזל לבד גזה ולחבוש את הפצע. בחורף, ניתן למרוח את המשחה על כפות הידיים על פצעי קור.

היפריקום- תמיסה ומשחה זו מיועדת לטיפול בפגיעות של איזורים עצביים שרגישים מאד למגע – כמו אצבע שנמחצה בדלת או שריטה עמוקה.

לגבי טיפול בעור יבש , ספציפית לחורף, ניתן להשתמש במריחה של העור של שמן זית איכותי מעורבב עם הצמח טיון דביק (Dittrichia viscosa) או מספר טיפות של טינקטורה מהצמח או שמן קוקוס אורגני.

ילדים שסובלים מתפרחות טיטולים, פריחות או אסטמה של העור מגיבים נהדר לטיפול ההומאופתי והגוף מרפא את העור ואין צורך במשחות, סטראידים או קרמים למינהם.

יום אחרי.... הסרטן 

אספר לכם על יום אחרי הטיפולים האונקולוגיים? על שיקום וחזרה לשגרה בעזרת הומאופתיה?

מכירה את זה מקרוב ובאופן אישי ועם המטופלות שלי. היום אני מומחית בתחום. יש להומאופתיה מה להציע בטיפול ותמיכה בסרטן ואנשים פשוט לא מכירים.

אני לא הייתי במקום שאני נמצאת בו ללא ההומאופתיה בחיי. אחרי הכימו, הניתוח ו33 הקרנות יומיות , שקבלתי מכל הלב. הסרטן שלי היה אגרסיבי בקצב השכפול שלו, ועבר כבר לבית השחי.
במקביל להחלטה לקבל את הטיפולים הקשים , החלטה מאד קשה למי שבוטחת בריפוי הטבעי, היה לי ברור שאני משלבת רפואה אלטרנטיבית לכל אורך הדרך. מבחינתי לא היתה דרך אחרת.

אחרי סיום הטיפולים, הכל כאב לי, הייתי חלשה ברמות על והיה לי ברור שאני אעשה כל מה שצריך כדי לעזור לעצמי. כל התופעות שנשים מתארות, היו לי, שרפתי סירים חופשי על האש, שכחתי אותם, שכחתי מה דברתי לפני דקה (מתברר שיש תופעה כזו שנקראת כימו בריין ואיש לא טרח לספר לי עליה), הייתי כל כך חלשה שללכת 10 דקות במעלה הרחוב נראה כמו משימה בלתי אפשרית, היו לי כאבים ודקירות בידיים , ברגליים ובעצמות ומצד שני הייתה חוסר תחושה ברגליים ומעדתי הרבה, לא יכולתי ללכת על עקב הכי קטן , היתה לימפאדמה ביד המנותחת, הלב שלי שיבש את הקצב בגלל הכימו ....ועוד.

בקיץ 2014, אחרי סיום הטיפולים , נסעתי להומאופתית שלי בהולנד כי בארץ לא מצאתי אז עזרה. התפטרתי מעבודתי בטבע , החלטתי לעבוד רק בקליניקה שהייתה אז מצומצמת מאד, והחלטתי להתמקצע בטיפול בסרטן בנוסף לדברים האחרים בהם אני מטפלת בקליניקה.

בעיני זו שליחות. יש לי יכולת לעזור. להיות פה בשביל נשים כמוני שמחפשות דרכים נוספות לעזור לעצמן להיאבק במחלה ולהחלים. אני 17 שנה הומאופתית ומתוכן 8 שנים מומחית לסרטן. עברו מאז תחילת הטיפול שלי יותר מ 10 שנים. שזה סימן מצוין.

הרבה דברים השתנו בעשר שנים, מערכת החיסון שלי חזקה יותר ממה שהיתה, הזכרון חזר לתפקד היטב וסיימתי בהצלחה שנה שניה של לימודי תזונה. אני גדלה ומתפתחת בקליניקה , הכנסתי מכשיר תדרים לריפוי וביופידבק והשמיים הם הגבול. היום אני מוסיפה את הכלים הללו להומאופתיה על מנת לתת מטריה רחבה יותר של טיפולים ועבודה עמוקה ומשמעותית להבראה וריפוי אמיתי, מבפנים.

אני רואה בזה נצחון יומיומי על הסרטן.
אם את מתחברת למשהו ממה שתארתי, את מוזמנת לפנות אלי. אני מכירה ויודעת מה את עוברת וגם איך לצאת מזה.

בריאות שלמה
סנדרה

טיפול בגיל המעבר בעזרת רמדיס הומאופתיות מותאמות אישית

מצרפת הסבר קצר לגבי שלוש רמדיס הומאופתיות שמשמשות לטיפול בגיל המעבר:

SEPIA: מעולה לאיזון הורמונלי ומחזירה לגוף את היכולת לווסת את עצמו בצורה עדינה וללא הפרעות נוספות. אישה שצריכה לקבל ספיה אוהבת מאד ספורט וריקוד, אוהבת להיות עצמאית ולא אוהבת שמתנגדים לה, היא אוהבת מאד את הים ואוכל חמוץ, גלולות נגד הריון או טיפולים הורמונליים מאד קשים לה, והיא יכולה לסבול גם מצניחת רחם , אנמיה ועצירות.

הרמדי השניה NAT MUR: אם את צריכה לקבל את הרמדי הזאת, את חושבת הרבה על העבר, את יותר עצורה ולא משתחררת בקלות, את אוהבת מאד הים ואוכל מלוח (בדרך כלל מוסיפה מלח לאוכל בלי לטעום אותו) את נפגעת בקלות אבל לא מראה את זה. הרמדי הזו יכולה להיות מעולה אחרי מצב רגשי של אבל או צער עמוק. מערכות יחסים בחייך מאד חשובות לך ואת משקיעה בהן המון מאמץ.

רמדי נוספת חשובה היא הLACH:
נשים שצריכות את הרמדי הזאת, הן פעילות מאד, מדברות מהר, חוות רגשות עזים, ומנסות לשלוט בהם בחוזקה. הן נאמנות מאד למשפחה ולחברים ודורשות מהם את אותה נאמנות. כל דבר קטן מקפיץ אותן, והן מלאות תשוקה ורגש. הן מדברות מהר ,חושבות מהר, בעלות מחשבה חריפה ומבינות עניין. מבחינה פיזית, ההחמרה תהיה בבוקר , תמיד בזמן היקיצה וכשחם. מקלחות קרות עוזרות להן להרגיע את הסימפטומים. הן לא אוהבות שיש בגד שלוחץ על הגוף במיוחד באזור הצוואר והבטן. רוב הסימפטומים הם בצד שמאל. הרמדי מאזנת את העוצמות באישה כזו והיא נרגעת קצת ומתאזנת. בעקבות הטיפול קל לה יותר להתמודד עם השינויים הגופניים שגופה עובר, והכל נעשה מותאם יותר למצב הפיזי והרגשי. הרמדי מתאימה גם לנשים שכל המחלות שלהן התחילו לאחר הכניסה לגיל המעבר.

נשים לא יודעות שניתן לטפל בעזרת הומאופתיה בנשים שגיל המעבר שלהן מתחיל מוקדם מדי. אחת מהרמדיס שיכולות מאד לעזור היא BAMB-a שעשויה מצמח הבמבוק. רמדי זו מעולה לבעיות הורמונליות, לאיזון הורמונלי, לדכאון אחרי לידה שנובע מחוסר איזון הורמונלי. הרמדי מעולה לנשים שמרגישות שהכל גדול עליהן, קשה להן מאד, הן מרגישות שהן צריכות תמיכה. אישה שצריכה את הבמבוק, מרגישה תשישות, ומצד שני רצון לצחקק.

מקווה שהיה לכן מעניין , וכמו שאתן רואות , הומאופתיה היא עולם ומלואו, וניתן לעזור לנשים רבות לעבור את ה"מעבר" בקלות.

bottom of page